Kedziu uzvalkalai

2013 Sausio 15 d., 21:23

Kedziu uzvalkalai – bereikšmė šventės detalė ar būtinas aksesuaras

Pastaruoju metu tenka kartas nuo karto sudalyvauti visokiose šventėse. Tai būna įvairaus masto pobūviai, vakaronės ar kaip kitaip tai pavadinti. Bet kuo toliau tuo labiau tokiose vietose mano dėmesį atkreipia įvairių tipų kedziu uzvalkalai. Iš pat pradžių galvodavau, kad tai vienos vietos, kurioje teko lankytis kelis kartus iš eilės sugalvotas papuošimas, tačiau vėliau supratau, kad toks kedziu dailinimas yra paplitęs jau gana plačiai. Tuo įsitikinau, kai kažkokioje kaimo sodyboje prie Lietuvos pasienio pamačiau dar iki tol nematytus kedziu uzvalkalus vestuvems. Jie tiesiog puošnesni ir labiau priderinti prie aplinkos negu įprasti. Nuo tos dienos supratau, kad jei pats darysiu kokią šventę ar balių, uzvalkalai būtinai ten bus.

Kokie pliusai ir minusai? Na ieškoti pliusų nereikia ilgai, jie patys lenda. Ar teko kada nors kokioje nors šventėje sedėti ant kedžių, ant kurių buvo uždėti tokie uzvalkalai? Jeigu klausiate, kas čia tokio ypatingo gali būti, reiškia net nenutuokiate, kaip tai gali būti malonu. Tu neatsisėdi ant kietos kėdės (neduok Dieve jei tai dar paprastas medinės kėdės). Kedziu uzvalkalai tau leidžia po savimi pajausti kokybišką medžiagą. Net jei ir kėdė su paminkštinimu, tačia kuomet ją lieti, kai bandai prisitraukti ar atsitraukti, pajauti, kad kedziu uzvalkalai kaina nenusileidzia kokiems kitokiems salės interjero papuošimams, nes tai dar ir labai estetiška. Kitas labai didelis pliusas – nesimato kedziu nusidevėjimo. Jos gali būti ir kiek įplyšę ar kiek subraižytos ir apibrozdintos, tačiau tu niekaip per tą medžiagą nepamatysi kaip jos atrodo iš tiesų. Trečias labai svarbus ir aktualus moterims dalykas – tai yra pradrėkstos pėdkelnės. Kedziu uzvalkalai apsaugo nuo šitos negandos visiškai, nes nebelieka nei vieno aštresnio kėdės kampelio, ar kokios medinės atplaišos, ar dar kokios vietos, kur moteris galėtų perdrėksti pėdkelnes.

Kokie gali būti minusai? Nežinau. Kiekvieną dieną, kai pasižiūriu, kas naujo yra siūloma paslaugų sektoriuje pamatau, kad tai, kas vakar buvo minusas, šiandien yra pliusas. Pavyzdžiui, iš pradžių kedziu uzvalkalai Vilniaus mieste buvo labiau prieinamas dalykas. Dabar tai jau pasidarė toks mados dalykas, kad net atokiausiame kaimo turizmo sodybos pobūvyje gali pamatyti naudojamus tokius daiktus. Mano nuomone, tai yra savitas lietuvių verslumas, kai idėja nebūna laisva per ilgai ir daug žmonių bando tai išvystyt iki normalaus verslo. O dar kai atsiranda konkurencija, tada atsiranda ir visokie vestuviniai kedziu uzvalkalai, kurie gali būti priderinti pavyzdžiui prie viso pulko spalvų. Vaizdas iš tiesų ypatingas, kai visi vestuvių svečiai susirenka į baliaus vietą, o ten tokių pat spalvų kaspinai kaip pamergių suknelės. Atrodo labai ir labai gerai. Toks vaizdas, kad kedziu uzvalkalai jusu vestuvems specialiai buna pasiuti. Kitas minusas, kuris gali šauti į galvą žmogui, nesusidūrusiam su šituo dalyku, tai kokybė. Galiu patikinti, kad nuomojami nauji kedziu uzvalkalai arba atrodantys kaip nauji. Niekada nepamatysi atvežto daikto, kuris būtų purvinas, išteptas ar įsigėręs kokio nors kvapo. Todėl dėl šio dalyko jaudintis tikrai neverta. Žinoma, tie kurie beveik veltui duoda, tai nereikėtų per ne lyg pasitikėti, bet kedziu uzvalkalai nuoma tikrai nenubiednins nei vieno, kuris nori, kad jo šventėje būtų gražu. Juo labiau, kad tai rodo šventės kaltininkų rafinuotumą, turimą skonį ir ypatingą dėmesį detalėms.

 

Palaukite...
VIRŠUS ↑