Ginekologines ligos

2013 Spalio 22 d., 14:35

Apie dažnas  ligas

Apie ginekologines ligos požymius dažnai gėda ir baisu kam nors prasitarti – ypač jeigu sergama jauname amžiuje, kai dar drovimasi tokių dalykų. Taigi, kokios tai paprastai ligos, kurios kamuoja moteris ir jaunas merginas? 

Pienligė

Viena iš dažniausių ginekologines srities ligų. Skaičiuojama, kad beveik kiekviena moteris bent kartą per gyvenimą yra sirgę pienlige. Kitaip ji vadinama maksties grybelis, o taip pat pienlige bei makšties kandidoze. Kai kurias moteris šios ligos simptomai vargina visą gyvenimą, kitoms ginekologines problemos pavyksta atsikratyti vos per kelias gydymo dienas visam gyvenimui. Vis dėlto, dažniau šios ginekologines ligos jausmas vargina ilgai, atsinaujina ji nuolat.

Sukelia ją grybelis, kurį turime visos, tik ne visoms jis pasireiškia. Sukėlėjai gali būti tikrai įvairūs. Paprastai tai gali būti bet kokia trintis su alergizuojančiu paviršiumi – nepatogiomis kelnaitėmis, prezervatyvais, sintetika, kokios nors netinkamos intymios higienos priemonės, taip pat ir paketai, per ilgai makštyje likęs tamponas. Yra tokių juokingų spėliojimų, kad tokios ginekologines ligos sukėlėjas yra pelėsinis sūris. Neva, jį valgant, kraujyje padaugėja to grybelio, todėl jis ima pasireikšti tokios ligos forma.

Kaip kovoti su šios ginekologines ligos simptomai? Kova žinoma nebus lengva. Nėra pilnai aišku, kas sukelia ligą, ir kaip ją gydyti. Skirtingiems žmonėms pasireiškia ir skirtingos ligos formos, taigi, sunku atsakyti, koks tiksliai tai grybelis, ir kuriais vaistais gydomas. Geriausia yra, esant tokios ginekologines ligos požymiams nieko nelaukiant kreiptis į gydytojus, ten išsiaiškinti viską ir gauti specialiai pritaikytus, su liga kovojančius vaistus. Griežtai draudžiama mylėtis, nes galite užkrėsti ir partnerį, o be to, papildoma trintis tik dar labiau alergizuoja, neleidžia pailsėti makšties sienelėms.

Herpes

Herpesą taip pat sukelia virusas, kurį tiesiog visi turime. Paprastai jis pasireiškia atsirasdamas tokioje matomoje vietoje kaip lūpos veido, tačiau pasitaiko, kad atsiranda ir herpes maksties uzdegimas. Įdomu tai, kad dar daug ginekologų šiais laikais neretai nediagnozuoja viruso, ir nepastebi jo, arba diagnozuoja netinkamai. Taip pat daugeliui tai atrodo nerimta problema. Paprastai herpes atsiranda kaip nedidelės pūslelės ant gleivinės, kurios vėliau didėja, pratrūksta ir išsilieja, kol tampa šašais, kurie nukrenta. Tada, kai atsiradinėja, juntamas niežulys, deginimas, gali būti ir skausmas. Kartais pūslelės net nepasirodo, tik paburksta gleivinės. Vis dėlto, virusas yra labai nemalonus tuo, kad itin nusilpnina organizmą, neleidžia jam būti stipriam, nes didelė imuniteto dalis nuolat išeikvojama tam, kad kovotų su siaučiančiu herpes virusu. Ji taip pat plinta lytiškai, todėl reikėtų įspėti partnerį.

Karputės

Karpas irgi sukelia virusas, ir tai vadinama venerines ligos, plintančios lytiniu keliu. Taigi, karputėmis galima tiesiog užsikrėsti lytinių santykių metu. Didelė problema yra ta, kad moteris karpučių gali net nepastebėti, nes jos gali tūnoti makšties viduje.

Cistos

Tai dar viena populiari ginekologinė liga, kuri yra paplitusi labiausiai tarp vyresnių moterų, bet gali pasireikšti ir jaunoms. Cistos būna kelių įvairių rūšių, priklausomai nuo to, kurioje stadijoje būna kiaušinėlis tada, kai ima formuotis cista. Jeigu nėra nuolat atlikinėjama profilaktinė apžiūra, ir nepastebimos apžiūros metu, cistos įtariamos ir nustatomos tada, kai atsiranda skausmas pilvo apacioje, arba šone. Kartais cistų simptomai yra labai panašūs į negimdinio nėštumo simptomus, tačiau tyrimai gali greitai viską nustatyti. Dauguma cistų sunyksta savaime, kai kurioms reikalingi gerti hormoniniai vaistai arba atliekamas chirurginis gydymas.

Palaukite...
VIRŠUS ↑